Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Стражарска кула  |  Бр. 3, 2017

Вовед

Вовед

ШТО МИСЛИШ?

Во последната книга од Библијата се зборува за четирите јавачи на апокалипсата. Забележи што вели Библијата во врска со ваквите пророштва:

„Среќен е оној што чита и оние што ги слушаат зборовите на ова пророштво“ (Откровение 1:3).

Во ова списание е објаснето што претставуваат овие четири јавачи и зошто нивниот галоп може да значи нешто добро за нас.