Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Стражарска кула  |  Бр. 2, 2017

Вовед

Вовед

ШТО МИСЛИШ?

Кој е најголемиот дар од Бог?

Библијата вели: „Бог толку многу го сакаше светот што го даде својот единороден Син“ (Јован 3:16).

Од овој број на Стражарска кула ќе дознаеш зошто Бог го испратил Исус да умре и како можеме да покажеме благодарност за тој дар.