Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Разбудете се!  |  Бр. 5, 2017

Вовед

Вовед

Зошто е важно да бидеме подготвени за катастрофи?

Библијата вели: „Паметниот човек го гледа злото и се трга“ (Изреки 27:12).

Во ова списание е објаснето што треба да направиме пред, за време на, и по некоја катастрофа.