Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Разбудете се!  |  Бр. 3, 2017

Вовед

Вовед

Дали Библијата е книга од Бог или, пак, е книга со човечки идеи?

Во ова списание се наведени некои докази што покажуваат дека Библијата навистина е книга од Бог.