Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Разбудете се!  |  Бр. 2, 2017

Вовед

Вовед

Денес има многу филмови и книги во кои се зборува за натприродни работи, на пример за волшебници, вештерки или вампири.

Што мислиш, дали тоа е само обична забава или можеби има некои скриени опасности?

Во овој број на „Разбудете се!“ е објаснето зошто толку многу луѓе се интересираат за натприродното и што се крие зад него.