Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Разбудете се!  |  Бр. 2, 2017

Дали би сакал да ја разбереш Библијата?

Дали би сакал да ја разбереш Библијата?

Што не е потребно

  • Висока интелигенција

  • Пари

  • Лековерност

Што е потребно

  • Да размислуваш со своја глава (Римјаните 12:1)

  • Да бидеш спремен да учиш

Можеби ќе се изненадиш кога ќе дознаеш што вели Библијата за некои работи.