Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

РАЗБУДЕТЕ СЕ! Бр. 2, 2016 | Зошто Библијата е посебна книга?

Постојат добри причини зошто Библијата е најиздаваната и најпреведуваната книга на сите времиња.

ТЕМА ОД НАСЛОВНАТА

Зошто Библијата е посебна книга?

Зошто некои луѓе си го ризикувале животот за да ја читаат па дури и само за да ја имаат Библијата?

СОВЕТИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА

Твоето дете и пубертетот

Пет совети темелени на Библијата може да го направат полесен овој честопати не толку лесен период.

ИНТЕРВЈУ

Ембриолог зборува за својата вера

Професор Јан-Де Хсу порано верувал во еволуција, но откако станал научник и истражувач си го сменил мислењето.

ШТО ВЕЛИ БИБЛИЈАТА

Загриженост

Исправната загриженост може да биде корисна, додека неисправната може да биде штетна. Како да излезеш на крај со грижите?

Импресивниот ара папагал

Дознај нешто за животот на овие птици со впечатлива убавина.

ПОГЛЕД ВО СВЕТОТ

Врските во фокус

Најновите истражувања потврдуваат дека библиските совети се мудри.

Други онлајн содржини

Ми се смачи од животот што го водев

Дмитриј Коршунов бил алкохоличар, но почнал да ја чита Библијата секој ден. Што го мотивирало да направи коренити промени во животот?

Од темнина во светлина

Доналд, поранешен затвореник, објаснува како проучувањето на Библијата му помогнало да го запознае Бог, да го смени животот и да стане подобар сопруг.