Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Разбудете се!  |  Бр. 1, 2017

Вовед

Вовед

Извештаите покажуваат дека бројот на тинејџери кај кои е утврдена депресија достигнува алармантни размери.

Има ли некакво решение?

Во овој број на „Разбудете се!“ има предлози за тинејџерите кои се борат со депресија. Разгледани се и некои начини на кои нивните родители можат да им помогнат и да им дадат поддршка.