Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

РАЗБУДЕТЕ СЕ! декември 2015 | Стави крај на кавгите дома

Можеш да го претвориш твојот дом од бојно поле во оаза на мир.

ТЕМА ОД НАСЛОВНАТА

Зошто доаѓа до кавги во семејството?

Дали ситуациите во оваа статија ти се познати?

ТЕМА ОД НАСЛОВНАТА

Како да запрат кавгите дома

Примени ги следниве шест чекори за атмосферата во вашето семејство да не биде напната туку пријатна.

ТЕМА ОД НАСЛОВНАТА

Како да го зачуваш мирот во семејството

Дали мудроста од Библијата може да ни помогне да придонесеме за мир? Прочитај што рекле некои луѓе кои ја примениле мудроста од Библијата.

СОВЕТИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА

Да се живее со разликите

Дали понекогаш си мислиш дека воопшто не си одговарате со брачниот другар?

Дојдоа китовите!

Како може морско суштество од 80 тони да плива со леснотија?

ШТО ВЕЛИ БИБЛИЈАТА

Душа

Дали душата е бесмртна? Дали е одвоен дел од телото?

ПОГЛЕД ВО СВЕТОТ

Европа во фокус

Можеби ќе те изненади како некои нови случувања во Европа се поврзани со Библијата.

Индекс на теми од Разбудете се! за 2015

Индекс на статии објавени во изданијата од 2015.

СЛУЧАЈНО ИЛИ СОЗДАДЕНО?

Способноста на човечкото тело да ги заздравува раните

Каква идеја за еден нов вид пластика добиле научниците од оваа способност на телото?

Други онлајн содржини

Давај, и среќен ќе си ти

Можеш да им даваш на другите најразлични нешта. Што можеш да дадеш ти?

Го гледам светот преку допир

Џејмс Рајан е роден глув, а подоцна и ослепел. Што му дало смисла во животот?