Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

РАЗБУДЕТЕ СЕ! септември 2015 | Како гледаш на парите?

Ако имаш погрешно гледиште кон парите, може да стекнеш лоши особини.

ТЕМА ОД НАСЛОВНАТА

Како гледаш на парите?

Седум прашања кои можат да ти помогнат да дознаеш како ти гледаш на парите.

ПОГЛЕД ВО СВЕТОТ

Блискиот Исток во фокус

Археолошките откритија на Блискиот Исток ја потврдуваат точноста на Библијата.

СОВЕТИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА

Научи да кажеш извини

Зошто да се извинам дури и кога не сум виновен за проблемот?

ПРОШЕТКА НИЗ ИСТОРИЈАТА

Херодот

Херодот е наречен „татко на историјата“ и го посветил својот живот за да го доврши своето дело.

ЗЕМЈИ И НАРОДИ

Во посета на Никарагва

Езерото Никарагва е единственото слатководно езеро во кое може да се најдат риби што обично ги има во океаните, како што се ајкулите, сабјарките и тарпоните.

ШТО ВЕЛИ БИБЛИЈАТА

Сиромаштија

Дали сиромашните можат да бидат среќни?

СЛУЧАЈНО ИЛИ СОЗДАДЕНО?

Бактерии кои се хранат со нафта

Колку добро микроорганизмите ја чистат нафтата во споредба со модерната технологија?

Други онлајн содржини

Што велат некои млади за парите

Дознај како можеш помудро да ги користиш парите.

Научи да делиш со другите

Види колку им е убаво на Кире и Софија кога ги делат меѓу себе своите работи.