Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

РАЗБУДЕТЕ СЕ! август 2015 | Нашите клетки — жива библиотека!

Откривањето на структурата на ДНК е пресвртница во научното сфаќање за животот.

ТЕМА ОД НАСЛОВНАТА

Нашите клетки — жива библиотека!

Што би можело да ги наведе реномираните научници да престанат да веруваат во еволуција?

СОВЕТИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА

Научи ги децата на самоконтрола

Со тоа што ќе му ја исполниш секоја желба на твоето дете, му ускратуваш нешто што е многу поважно.

Помош за луѓето да станат писмени

Хозефина имала 101 година кога почнала да учи да чита и пишува со Јеховините сведоци. Како напредувала?

ШТО ВЕЛИ БИБЛИЈАТА

Толеранција

Дали според Библијата толеранцијата треба да има граници?

Таа цврсто се држела за своите верувања

Сонг Хи Канг успешно се справила со една сериозна болест кога имала 14 години.

СЛУЧАЈНО ИЛИ СОЗДАДЕНО?

Запчестиот механизам кај еден инсект

Запчениците се неопходни за да може инсектот да ги синхронизира двете задни нозе кога скока.

Други онлајн содржини

Неколку млади луѓе зборуваат за здравиот начин на живот

Дали ти е тешко да се храниш здраво и да вежбаш редовно? Во оваа видеоснимка ќе видиш што прават некои млади за да си го зачуваат здравјето.

Слушај ги родителите

Зошто треба да ги слушаш мама и тато? Дознај го тоа заедно со Кире.