Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

РАЗБУДЕТЕ СЕ! март 2015 | Дали постои Бог? Зошто е важно да го дознаеме одговорот?

Одговорот на ова прашање можеби ќе те изненади.

ТЕМА ОД НАСЛОВНАТА

Дали постои Бог? Зошто е важно да го дознаеме одговорот?

Дали е важно да го дознаеш одговорот на прашањето за кое многумина мислат дека нема одговор или не е битно?

ПОГЛЕД ВО СВЕТОТ

Африка во фокус

Непријавените случаи на корупција и незаконскиот лов на носорози имаат нешто заедничко.

СОВЕТИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА

Добри односи со родителите на сопружникот

Во оваа статија има три предлози кои можат да ти помогнат проблемите што ги имаш со родителите на твојот сопружник да не влијаат врз твојот брак.

ПРОШЕТКА НИЗ ИСТОРИЈАТА

Декрети кои поделиле континенти

Зошто Бразил е единствената земја во Америка каде што официјалниот јазик е португалски?

Сонцето и чистиот воздух — дали се природни „антибиотици“?

Неодамнешните истражувања ги потврдија заклучоците до кои дошле некои медицински лица во 1800-тите.

ШТО ВЕЛИ БИБЛИЈАТА

Коцкање

Дали е само безопасна забава?

СЛУЧАЈНО ИЛИ СОЗДАДЕНО?

Неверојатниот слух на големиот восочен молец

Големиот восочен молец има неверојатен слух. Тој може да слуша многу подобро од кое и да било друго животно.

Други онлајн содржини

Што велат некои млади за сексуалното вознемирување

Дознај што велат некои млади за сексуалното вознемирување и што можеш да направиш ако и ти си жртва.

Биди чист и уреден

Јехова ставил сѐ на свое место. Научи како можеш и ти да бидеш чист и уреден.