Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

РАЗБУДЕТЕ СЕ! јануари 2014 | Уникатна интернет-страница

Би сакал ли подобро да ја разбереш Библијата или да имаш посреќен семеен живот? Дали си млада личност и ти требаат совети? На нашата официјална интернет-страница има за секого по нешто.

ТЕМА ОД НАСЛОВНАТА

Уникатна интернет-страница

Посети ја нашата интернет-страница и дознај како библиските мудри совети кои никогаш не застаруваат можат да ви помогнат тебе и на твоето семејство.

Поглед во светот

Некои од темите: права на децата од Субсахарска Африка, страв од сајбер малтретирање во Италија и млади Јапонци одбиваат унапредување на работа.

ИНТЕРВЈУ

Микробиолог зборува за својата вера

Неочекувано сложената хемиска структура на клетките ја навела Фенг-Линг Јанг, научник од Тајван, да го смени своето гледиште за еволуцијата. Зошто?

СОВЕТИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА

Притисок од врсниците

Под притисок од другите и добри луѓе може да направат лоши работи. Што треба да знаеш за ваквиот притисок и како да му се спротивставиш?

ШТО ВЕЛИ БИБЛИЈАТА

Создавање

Библијата ги опишува шесте „дена“ во кои Бог го создал животот. Дали станува збор за денови од по 24 часа?

ЗЕМЈИ И НАРОДИ

Во посета на Италија

Италија е позната по нејзината богата историја, разновиден крајолик и дружељубив народ. Дознај повеќе за оваа земја и за делото на Јеховините сведоци таму.

СЛУЧАЈНО ИЛИ СОЗДАДЕНО?

Лепилото на домашниот пајак

Пајажината на домашниот пајак по потреба е јака или слаба. Дознај како и зошто.