Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пејте му на Јехова — нови песни

 Песна 145

Да се подготвиме за служба

Да се подготвиме за служба

Преземи:

(Еремија 1:17)

 1. Утро е.

  Станати сме.

  Служба договоривме.

  Надвор темно е

  и заросува дожд.

  Времето само за дома е,

  знаеме.

  (РЕФРЕН)

  Добра подготовка ни треба

  и позитивен став.

  Сила молитвата ни влева,

  поттик е прав.

  Делото ангели го водат,

  Исус над сите е.

  Со нас и други верно одат,

  цел народ сме.

 2. Службата

  радосна е

  кога сме подготвени.

  А најубаво

  е што нашиот Бог

  не ја заборава љубовта,

  искрена.

  (РЕФРЕН)

  Добра подготовка ни треба

  и позитивен став.

  Сила молитвата ни влева,

  поттик е прав.

  Делото ангели го водат,

  Исус над сите е.

  Со нас и други верно одат,

  цел народ сме.