Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

СОДРЖИНА

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 98

Светото писмо е вдахновено од Бог

Select an Audio Recording
Светото писмо е вдахновено од Бог

(2. Тимотеј 3:16, 17)

 1. 1. Речта Божја е светлина

  пат што ни осветлува.

  Ако верно ја следиме

  сигурно водство имаме.

 2. 2. Бог во неа ни оставил

  совети и поуки.

  Преку нив се менуваме,

  учиме, напредуваме.

 3. 3. Речта Божја покажува

  колку Бог нѐ сака нас.

  Секој ден да ја читаме,

  животен водич таа е!