Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 94

Благодарни сме му на Бог за неговата Реч

Select an Audio Recording
Благодарни сме му на Бог за неговата Реч
ИЗГЛЕД
Text
Image

(Филипјаните 2:16)

 1. 1. Јехова, наш Татко, благодарни сме

  што денес ја имаме твојата Реч!

  Нѐ водиш преку неа,

  нѐ учиш секој ден.

  Со твоите мисли исполнета е.

 2. 2. Да продре до нашата срж моќна е —

  најдлабоко во нас да промени сѐ.

  Начелата од неа

  нѐ водат секој ден.

  Законите јасни и праведни се.

 3. 3. До срцето лесно ни допира нам,

  пишувале луѓе со чувства ко нас.

  Јехова, фала многу

  за твој’та Света Реч,

  најдобриот водич во животот е!