Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 93

Благослови ги нашите состаноци!

Select an Audio Recording
Благослови ги нашите состаноци!

(Евреите 10:24, 25)

 1. 1. Фала, Боже наш Јехова,

  што сме овде заедно.

  Давај ни од својот свет дух,

  давај ни и благослов.

 2. 2. Учи нѐ од Речта, Боже,

  таа да нѐ прочисти.

  Дај ни мудрост за во служба,

  в срце љубов всади ни.

 3. 3. Мир и единство, наш Татко,

  меѓу нас да владее. 

  Преку зборови и дела

  тебе да те славиме.