Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 91

Градевме со љубов

Select an Audio Recording
Градевме со љубов

(Псалм 127:1)

 1. 1. Јехова, трогнати сме

  во овој посебен момент.

  И колку добар си кон нас ти

  Боже, гледаме!

  Но, сиот труд малку е

  без твојот благослов во сѐ.

  Со тебе салава прекрасна

  ја изградивме.

  (РЕФРЕН)

  Јехова Боже, чест ни беше,

  со љубов ние градевме

  и нека силата нѐ служи, за тебе сѐ

  од срце пак да даваме.

 2. 2. Во овој радосен ден

  со среќни лица сите сме.

  И незаборавни спомени

  ќе понесеме.

  Со духот помогна ти

  да тече добро сѐ, во мир.

  И какво убаво сведоштво

  тоа остави!

  (РЕФРЕН)

  Јехова Боже, чест ни беше,

  со љубов ние градевме

  и нека силата нѐ служи, за тебе сѐ

  од срце пак да даваме.