Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 88

Научи ме за твоите патеки

Select an Audio Recording
Научи ме за твоите патеки
ИЗГЛЕД
Text
Image

(Псалм 25:4)

 1. 1. Се собравме пак зашто ти, Боже наш,

  ни упати срдечен повик.

  Ко светло на пат ни помага Речта,

  нѐ водат поуките твои.

  (РЕФРЕН)

  За твојот пат, Јехова, учи ме,

  да сфатам добро колку мудар е.

  По него јас да одам секој ден,

  задоволен, со радост исполнет.

 2. 2. Недостижно мудар, о Боже, си ти,

  и твојата правда нѐ теши.

  Со восхит и жед ја читаме Речта,

  вистините твои се вечни.

  (РЕФРЕН)

  За твојот пат, Јехова, учи ме,

  да сфатам добро колку мудар е.

  По него јас да одам секој ден,

  задоволен, со радост исполнет.