Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

СОДРЖИНА

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 86

Мораме да учиме за Бог

Select an Audio Recording
Мораме да учиме за Бог

(Исаија 50:4; 54:13)

 1. 1. Дојди и земи од водата на живот.

  Радосно учи за Творецот свој.

  Поуки вредни Бог нам ни дава,

  нашата жед ни ја згаснува тој.

 2. 2. Секој наш состанок скапоцен е за нас,

  овде охрабрени вистински сме.

  Овде нѐ јакне Божјиот свет дух,

  голема поткрепа браќата се.

 3. 3. Овде и срцата наши со нас пеат.

  Љубовта кон Бог нѐ сплотува нас.

  Секогаш да сме заедно сите,

  среќни што браќа Јехова ни дал!