Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 85

Да се примаме еден со друг

Select an Audio Recording
Да се примаме еден со друг

(Римјаните 15:7)

 1. 1. Браќа и сестри, добредојдовте

  од речта Божја да учиме!

  Тоа ни носи живот бескраен.

  Благодарни на Бог за поканата сме.

 2. 2. Љубезно Бог старешини ни дал

  да водат грижа за сите нас.

  Длабоко нив ги почитуваме

  а драг ни е и секој што меѓу нас е.

 3. 3. Покана Бог до сите испраќа

  вистината да ја пронајдат.

  Тој преку синот свој нѐ привлекол,

  па срдечни да сме сите меѓусебно.