Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 84

Не штедиме сили!

Select an Audio Recording
Не штедиме сили!
ИЗГЛЕД
Text
Image

(Матеј 9:37, 38)

 1. 1. Јехова добро знае сѐ,

  кој пат до траен успех е.

  Тој разни можности ни дал

  да биде среќен стар и млад.

  (РЕФРЕН)

  Спремни сме секаде

  да помагаме.

  За својот сакан Бог силите

  не ги штедиме.

 2. 2. Во дело сме што е во ек

  и многу нешта се во тек.

  Зар не би било добра цел

  од сето тоа да сме дел?

  (РЕФРЕН)

  Спремни сме секаде

  да помагаме.

  За својот сакан Бог силите

  не ги штедиме.

 3. 3. На нови нешта спремни сме,

  нов план, нов јазик, нова цел,

  бидејќи вреди сиот труд

  да има живот секој друг.

  (РЕФРЕН)

  Спремни сме секаде

  да помагаме.

  За својот сакан Бог силите

  не ги штедиме.