Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

СОДРЖИНА

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 82

„Нека свети вашата светлина“

Select an Audio Recording
„Нека свети вашата светлина“

(Матеј 5:16)

 1. 1. Исус рекол ние

  сме ко светлина,

  како сонце сите

  што ги огрева.

  Бог ни дал во Речта

  светла порака.

  Преку нас насекаде

  нека заблеска!

 2. 2. Добра вест за сите

  срца носиме,

  надеж која свети

  јасно како ден.

  Нека слушнат сите

  за вистината.

  Место мракот, светлина

  нека изберат.

 3. 3. Сите наши дела

  в овој темен свет

  доказ се за тоа

  какви луѓе сме.

  Нека зрачат од нас

  љубов, добрина,

  нека ни се радува

  Бог на делата.