Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 80

„Вкусете и видете колку е добар Јехова!“

Select an Audio Recording
„Вкусете и видете колку е добар Јехова!“
ИЗГЛЕД
Text
Image

(Псалм 34:8)

 1. 1. Сме примиле света служба.

  За честа благодарни сме.

  Во неа од себе даваме сѐ,

  за нас таа најважна е.

  (РЕФРЕН)

  „Вкусете колку добар е Бог!“ —

  Речта ни кажува нам.

  Ако му служиш од срце ти,

  нема да зажалиш, знај.

 2. 2. А оние чијшто живот

  на службата посветен е

  задоволни се и среќни што Бог

  се грижи за нив секој ден.

  (РЕФРЕН)

  „Вкусете колку добар е Бог!“ —

  Речта ни кажува нам.

  Ако му служиш од срце ти,

  нема да зажалиш, знај.