Префрли се на текстот

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

Select language македонски

 ПЕСНА 79

Да ги учиме да бидат непоколебливи

Select an Audio Recording
Да ги учиме да бидат непоколебливи
ИЗГЛЕД
Text
Image

(Матеј 28:19, 20)

 1. 1. Каква радост ни се новите,

  секој од нас знае сам.

  Кога учат за вистината,

  колку мили ни се нам.

  (РЕФРЕН)

  Јехова, биди со нив ти,

  со грижно око бдеј над нив,

  да стојат цврсто, истрајно, помагај им,

  со свој’та сила крепи ги.

 2. 2. Секој ден за нив се молевме

  да им даваш сила ти,

  и да сфатат колку среќни се

  што во сѐ покрај нив си.

  (РЕФРЕН)

  Јехова, биди со нив ти,

  со грижно око бдеј над нив,

  да стојат цврсто, истрајно, помагај им,

  со свој’та сила крепи ги.

 3. 3. Силна вера нека изградат

  за да истраат до крај.

  Вредна награда да добијат —

  живот прекрасен во рај.

  (РЕФРЕН)

  Јехова, биди со нив ти,

  со грижно око бдеј над нив,

  да стојат цврсто, истрајно, помагај им,

  со свој’та сила крепи ги.