Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 76

Какво е чувството кога го славиш Јехова?

Select an Audio Recording
Какво е чувството кога го славиш Јехова?

(Евреите 13:15)

 1. 1. Какво е чувството

  кога сведочиш за Бог

  и си свесен даде сѐ

  што можеш од себе?

  Другото е на Бог,

  кој го сака секого.

  Тој ги знае срцата,

  до нив нѐ води нас.

  (РЕФРЕН)

  Ни носи радост среќни сме

  што својот дел го даваме

  за дело толку убаво

  и неповторливо.

 2. 2. Какво е чувството

  кога гледаш некого

  кому твојте зборови

  му биле потребни?

  Други ќе одбијат,

  ќе си изберат свој пат.

  Сепак, ние знаеме

  Јехова цени сѐ.

  (РЕФРЕН)

  Ни носи радост среќни сме

  што својот дел го даваме

  за дело толку убаво

  и неповторливо.

 3.  3. Какво е чувството

  кога гледаш дека Бог

  во нас има доверба

  и нѐ поддржува?

  Сегде, со секого,

  смело, сепак љубезно,

  ќе сведочиме за Бог

  дур’ трае делото.

  (РЕФРЕН)

  Ни носи радост среќни сме

  што својот дел го даваме

  за дело толку убаво

  и неповторливо.