Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

СОДРЖИНА

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 67

Итно е!

Select an Audio Recording
Итно е!

(2. Тимотеј 4:2)

 1. 1. Заповед денес Бог ни дал,

  која од нас бара ревност и жар:

  да кажеме секому без срам

  за надежта што в срце ни е нам!

  (РЕФРЕН)

  Да, итно е!

  Проповедаме со жар.

  Итно е!

  Нека чуе млад и стар.

  Итно е

  да се спасат кротките!

  Итно е!

  На крајот сме.

 2. 2. Некогаш тешко време е,

  чиниш против нас е целиот свет.

  Но, ако е секој од нас смел,

  Јехова си го прави својот дел.

  (РЕФРЕН)

  Да, итно е!

  Проповедаме со жар.

  Итно е!

  Нека чуе млад и стар.

  Итно е

  да се спасат кротките!

  Итно е!

  На крајот сме.

 3. 3. Некогаш добро оди сѐ.

  Поучуваме и радосни сме.

  Го славиме името на Бог,

  кажуваме што сѐ ќе стори тој.

  (РЕФРЕН)

  Да, итно е!

  Проповедаме со жар.

  Итно е!

  Нека чуе млад и стар.

  Итно е

  да се спасат кротките!

  Итно е!

  На крајот сме.