Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

СОДРЖИНА

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 53

Да се подготвиме за служба

Select an Audio Recording
Да се подготвиме за служба

(Еремија 1:17)

 1. 1. Утро е.

  Станати сме.

  Служба договоривме.

  Надвор темно е

  и заросува дожд.

  Времето само за дома е,

  знаеме.

  (РЕФРЕН)

  Добра подготовка ни треба

  и позитивен став.

  Сила молитвата ни влева,

  поттик е прав.

  Делото ангели го водат,

  Исус над сите е.

  Со нас и други верно одат,

  цел народ сме.

 2.  2. Службата

  радосна е

  кога сме подготвени.

  А најубаво

  е што нашиот Бог

  не ја заборава љубовта

  искрена.

  (РЕФРЕН)

  Добра подготовка ни треба

  и позитивен став.

  Сила молитвата ни влева,

  поттик е прав.

  Делото ангели го водат,

  Исус над сите е.

  Со нас и други верно одат,

  цел народ сме.