Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 51

Се заветувавме на Бог

Select an Audio Recording
Се заветувавме на Бог

(Матеј 16:24)

 1. 1. На Исус ученици од денеска сме,

  милостиво Бог нѐ привлече.

  Како зрак во темнина

  е вистината за нас.

  Сега вера имаме,

  и јасна животна цел.

  (РЕФРЕН)

  Му ветивме на Јехова, наш избор е,

  од сега за него живееме.

 2. 2. Да бидеме вечно верни решени сме,

  во молитва веќе ветивме.

  Каква радост за нас е

  што за Бог сведочиме,

  име што му славиме

  во овој безбожен свет!

  (РЕФРЕН)

  Му ветивме на Јехова, наш избор е,

  од сега за него живееме.