Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 50

Мојот завет кон Бог

Select an Audio Recording
Мојот завет кон Бог

(Матеј 22:37)

 1. 1. Боже, сакам од срце

  за тебе да правам сѐ.

  Сакам да те славам јас

  секогаш со мојот глас.

 2. 2. Сите мои чекори

  сакам да ги водиш ти.

  Сѐ што имам, Татко наш,

  за тебе го давам јас.

 3. 3. Нека сиот живот мој

  отсега е само твој.

  Сакам да те радувам,

  Боже, сѐ дур постојам.