Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 49

Да го израдуваме срцето на Јехова

Select an Audio Recording
Да го израдуваме срцето на Јехова

(Изреки 27:11)

 1. 1. Јехова, ние ветивме

  од љубов ќе ти служиме.

  О Боже, колку сакаме

  во сѐ да те радуваме!

 2. 2. А робот верен сведочи

  за твојте дела големи,

  ни дава храна навреме,

  нѐ јакне да ти служиме.

 3. 3. Со својот дух исполни нѐ

  за верни да останеме,

  со дела да те фалиме

  и радост да ти носиме.