Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 47

Моли го Бог секој ден

Select an Audio Recording
Моли го Бог секој ден

(1. Солуњаните 5:17)

 1. 1. Дар од Јехова молитвата е.

  Тој да нѐ слуша е огромна чест.

  Сметај го него за пријател свој,

  доверба имај, ќе помогне тој.

  Моли го Бог секој ден.

 2. 2. Кажи му колку благодарен си.

  Побарај прошка и простувај ти.

  Признај ги грешките свои без страв.

  Тој ќе си спомне: нѐ создал од прав.

  Моли го Бог секој ден.

 3. 3. Штом ти е тешко, помоли го Бог.

  Тука е за нас во добро и зло.

  Побарај заштита, водство во сѐ.

  Не губи вера, тој крај тебе е.

  Моли го Бог секој ден.