Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

СОДРЖИНА

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 46

Ти благодариме, Јехова!

Select an Audio Recording
Ти благодариме, Јехова!

(1. Солуњаните 5:18)

 1. 1. Јехова, наш Боже, благодарни сме,

  што пат ни осветлуваш секој ден.

  Благодарни сме што од грижа кон нас

  ги слушаш молитвите секогаш.

 2. 2. Благодарни сме и за твојот мил Син,

  кој светот со вера го победи.

  Благодарни сме што нѐ водиш во сѐ,

  ни помагаш верни да бидеме.

 3. 3. Благодарни сме и што имаме чест

  кај сите да носиме добра вест,

  што скоро на злото му доаѓа крај,

  и целата Земја ќе стане рај.