Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 41

Чуј ме, Јехова!

Select an Audio Recording
Чуј ме, Јехова!

(Псалм 54)

 1. 1. Боже, ти пеам од срце јас.

  Чуј го, те молам, ти мојот глас.

  Рамен ти нема, најславен си.

  (РЕФРЕН)

  Чуј ме Јехова, Татко мој мил.

 2. 2. Исправен пат ми покажа ти.

  Милостив, добар кон мене си.

  Фала за секој ден што сум жив.

  (РЕФРЕН)

  Чуј ме Јехова, Татко мој мил.

 3. 3. Срцето мое најсреќно е

  кога ти служам верно во сѐ!

  Давај ми сила во тешки дни.

  (РЕФРЕН)

  Чуј ме Јехова, Татко мој мил.