Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 37

Да му служиме на Јехова со сета душа

Select an Audio Recording
Да му служиме на Јехова со сета душа

(Матеј 22:37)

 1. 1. Севишен Јехова Боже,

  послушен сум ти од срце јас.

  Сѐ што можам јас ќе дадам,

  помалку не заслужуваш, знам.

  Твојот закон верно го држам,

  тој за мене скапоцен е.

  (РЕФРЕН)

  О Јехова, јас те сакам

  со сето срце, душа и ум.

 2. 2. Сѐ те слави тебе, Татко,

  Земјата, сводот ѕвезден над нас.

  Со нив да те славам сакам

  верно, во сета вечност и јас.

  Цел мој живот нека е доказ

  што сѐ значиш за мене ти.

  (РЕФРЕН)

  О Јехова, јас те сакам

  со сето срце, душа и ум.