Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 35

Проценете што е најважно

Select an Audio Recording
Проценете што е најважно

(Филипјаните 1:10)

 1. 1. Проникливост ни треба

  за вистински мудри денес да сме,

  да сфатиме што најмногу вреди,

  што за нас најважно е.

  (РЕФРЕН)

  Сакај го Бог, слушај го ти,

  биди му мил.

  О, колку мудро е ако пред сѐ,

  прво ни е

  она што вистински важно е!

 2. 2. А што би било поважно денес

  од добра, утешна вест,

  за секој што е духовно гладен

  во овој безбожен свет?

  (РЕФРЕН)

  Сакај го Бог, слушај го ти,

  биди му мил.

  О, колку мудро е ако пред сѐ,

  прво ни е

  она што вистински важно е!

 3. 3. Штом она што е вистински важно

  и за нас најважно е,

  исполнети со вистинска среќа,

  со длабок мир ние сме.

  (РЕФРЕН)

  Сакај го Бог, слушај го ти,

  биди му мил.

  О, колку мудро е ако пред сѐ,

  прво ни е

  она што вистински важно е!