Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 29

Да бидеме достојни за твоето име

Select an Audio Recording
Да бидеме достојни за твоето име

(Исаија 43:10-12)

 1. 1. Семоќен, вечен, наш Боже Јехова,

  ти нас нѐ сакаш и праведен си.

  Од тебе извира целата мудрост,

  над сѐ што постои владееш ти.

  Твој народ сме и ти служиме верно,

  богатство наше вистината е.

  (РЕФРЕН)

  За нас е чест да сме Сведоци твои.

  О, само достојни да бидеме!

 2. 2. Рамо до рамо ти служиме тебе,

  заедно градиме љубов и мир.

  Службата за тебе радост ни носи,

  извор на вистинска среќа си ти.

  Твоето име го носиме, Татко,

  скапоцен дар тоа од тебе е.

  (РЕФРЕН)

  За нас е чест да сме Сведоци твои.

  О, само достојни да бидеме!