Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 25

Најмила сопственост

Select an Audio Recording
Најмила сопственост
ИЗГЛЕД
Text
Image

(1. Петрово 2:9)

 1. 1. Бог создал нешто ново,

  помазани синови.

  Тој од луѓето избрал

  да ги откупи нив.

  (РЕФРЕН)

  Најмилото нешто

  да ти бидат избра ти,

  а тие со љубов

  те слават кај сите народи.

 2. 2. Тие се избран народ,

  за Бог веќе чист и свет.

  Тој ги извел од мракот

  и на светлина се.

  (РЕФРЕН)

  Најмилото нешто

  да ти бидат избра ти,

  а тие со љубов

  те слават кај сите народи.

 3. 3. Служат со сета душа

  и верно на Јагнето.

  Ги собираат сите

  што го сакаат Бог.

  (РЕФРЕН)

  Најмилото нешто

  да ти бидат избра ти,

  а тие со љубов

  те слават кај сите народи.