Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 20

Го даде својот Син за нас

Select an Audio Recording
Го даде својот Син за нас
ИЗГЛЕД
Text
Image

(1. Јованово 4:9)

 1. 1. Јехова, наш Татко,

  без тебе немавме

  ни надеж ни живот,

  ти ни врати сѐ.

  За тебе време, труд,

  и сѐ што имаме

  од срце даваме,

  нам ти ни значиш сѐ.

  (РЕФРЕН)

  Најмилиот свој Син

  го даде за нас ти.

  Ти пееме ко еден,

  засекогаш благодарни!

 2.  2. Ти со нас си близок,

  и добар, милостив,

  со тебе покрај нас

  среќни ние сме.

  Но, дар неопислив

  е твојот сакан Син.

  За нас го испрати,

  за нас тој жртва е.

  (РЕФРЕН)

  Најмилиот свој Син

  го даде за нас ти.

  Ти пееме ко еден,

  засекогаш благодарни!

  (КРАЈ)

  Јехова, наш Татко, од срце фала ти

  што за нас го даде животот на својот Син.

(Види и Јован 3:16; 15:13.)