Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

СОДРЖИНА

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 18

Благодарни сме за откупнината

Select an Audio Recording
Благодарни сме за откупнината

(Лука 22:20)

 1. 1. Пред твојот престол,

  Боже, денес стоиме

  и за дарот твој

  со ценење преполни сме.

  Го даде животот

  на својот сакан Син,

  нѐ плени љубовта

  што стои зад овој чин.

  (РЕФРЕН)

  Со крвта тој нѐ откупи

  и гревот наш го поништи.

  Јехова, длабоко од срце

  сме благодарни.

 2. 2. А колку силна љубов

  Исус покажал

  кога за нас

  својот совршен живот го дал.

  На смртта сите

  ние бевме робови,

  а сега секој може

  вечно да биде жив.

  (РЕФРЕН)

  Со крвта тој нѐ откупи

  и гревот наш го поништи.

  Јехова, длабоко од срце

  сме благодарни.