Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 144

Гледај ја наградата!

Select an Audio Recording
Гледај ја наградата!

(2. Коринќаните 4:18)

 1. 1. Кога секој слеп ќе прогледа,

  кога глувите ќе слушаат,

  кога спокојство ќе владее

  со детска смеа секаде,

  кога блиските што умреле

  ќе се разбудат во свет без грев

  (РЕФРЕН)

  — сѐ што ветил Бог ќе исполни.

  Наградата гледај ја ти!

 2. 2. Кога покрај волкот, мечката,

  ќе си пасе теленце без страв,

  кога дете ќе ги повика,

  а тие ќе го слушаат,

  кога еднаш и засекогаш

  ќе ги снема сите солзи, јад

  (РЕФРЕН)

  — сѐ што ветил Бог ќе исполни.

  Наградата гледај ја ти!