Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 140

Конечно, вечен живот!

Select an Audio Recording
Конечно, вечен живот!

(Јован 3:16)

 1. 1. Замисли само за миг:

  сите живеат сложно.

  Тага и страв, солзи, јад,

  веќе не постојат.

  (РЕФРЕН)

  Пеј, биди радосен!

  Доаѓа убав ден.

  Живот без крај, вечен рај,

  скоро ќе има, знај.

 2. 2. Секој стар пак ќе е млад,

  полн со здравје и сила.

  Проблеми, стрес, тежок ден —

  сѐ ќе е минато.

  (РЕФРЕН)

  Пеј, биди радосен!

  Доаѓа убав ден.

  Живот без крај, вечен рај,

  скоро ќе има, знај.

 3. 3. Прекрасен живот во рај

  Бог за сите нас спрема.

  Нему за сѐ, од срце,

  му благодариме.

  (РЕФРЕН)

  Пеј, биди радосен!

  Доаѓа убав ден.

  Живот без крај, вечен рај,

  скоро ќе има, знај.