Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 14

Да го славиме новиот Цар на Земјата!

Select an Audio Recording
Да го славиме новиот Цар на Земјата!

(Псалм 2:12)

 1. 1. Се збира мноштво големо

  од секој народ, племе,

  под водството на Исус

  и на робот негов верен.

  Се роди веќе Царството,

  завладеа од небото.

  Ќе владее и на Земјата,

  брзо иде тоа време.

  (РЕФРЕН)

  Бог го славиме, и Синот негов,

  зашто Цар над царевите Исус е!

  Подложни на својот Цар и со песна

  сложно го славиме.

 2. 2. Го славиме со радост

  и со восхит сите Царот!

  Ќе донесе спасение

  и мир за својот народ.

  Пред очи ни е времето

  со спокојство за секого.

  И блиските ќе ни воскреснат,

  какви времиња на радост!

  (РЕФРЕН)

  Бог го славиме, и Синот негов,

  зашто Цар над царевите Исус е!

  Подложни на својот Цар и со песна

  сложно го славиме.