Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 133

Да му служиме на Јехова од младоста

Select an Audio Recording
Да му служиме на Јехова од младоста

(Проповедник 12:1)

 1. 1. Многу нѐ сака нас нашиот Бог,

  трудот го цени од младите тој.

  Грижно нѐ чува тој нас секој ден,

  сака засекогаш среќни да сме.

 2. 2. И родителите мислат на нас.

  Љубов и грижа ни даваат нам. 

  Ако благодарни сме им за сѐ,

  тогаш за Бог уште помили сме.

 3. 3. Сакаме секој од нас, секој ден,

  Бог да го цени од срце за сѐ.

  Заслужил искрена љубов од нас

  зашто нѐ сака и многу ни дал.