Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 132

Сега сме едно

Select an Audio Recording
Сега сме едно
ИЗГЛЕД
Text
Image

(1. Мојсеева 2:23, 24)

 1. 1. Најпосле сме едно во сѐ,

  од мене си нераздвоен дел.

  Бог сродна душа ми даде,

  да биде крај мене.

  Еден за друг од сега сме

  извор на среќа, радост во сѐ,

  и ново семејство сега

  во Божји очи сме.

  За нас Тој ќе биде најважен.

  Така бескрајно

  ќе гори љубов во нас.

  Заветот наш нека е свет,

  нека ни носи радост во сѐ.

  Бог наша љубов е вечно,

  а моја љубов си и ти.