Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

СОДРЖИНА

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 131

„Двајцата ќе бидат едно тело“

Select an Audio Recording
„Двајцата ќе бидат едно тело“

(Матеј 19:5, 6)

 1. 1. Две срца денеска

  со завет врза Бог

  и со себе ги сплете

  во јаже трикратно.

  (РЕФРЕН 1)

  Се заколна тој сега:

  ја сака од срце.

  И веќе едно тело

  пред Бога тие се.

 2. 2. На двајцата им дал

  во Речта совет Бог.

  А отсега им треба

  и негов благослов.

  (РЕФРЕН 2)

  Се заколна и таа:

  го сака од срце.

  И веќе едно тело

  пред Бога тие се.