Префрли се на текстот

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

Select language македонски

 ПЕСНА 122

Да бидеме цврсти, непоколебливи!

Select an Audio Recording
Да бидеме цврсти, непоколебливи!
ИЗГЛЕД
Text
Image

(1. Коринќаните 15:58)

 1. 1. Денес народите збунети се,

  не знаат што носи следниот ден.

  Непоколебливи треба да сме,

  верни на Бог покрај сѐ.

  (РЕФРЕН)

  Цврсти, постојани сме,

  од овој свет не сме дел.

  Живот стои пред нас

  прекрасен, бескраен.

 2. 2. Стапици полн е денешниов свет,

  нашите мисли се негова цел.

  Мора да мразиме сѐ што е зло,

  и да го сакаме Бог.

  (РЕФРЕН)

  Цврсти, постојани сме,

  од овој свет не сме дел.

  Живот стои пред нас

  прекрасен, бескраен.

 3. 3. Искрена љубов заслужува Бог,

  вера до крајот од народот свој.

  Нека вистината в срце ни е,

  близу е новиот свет.

  (РЕФРЕН)

  Цврсти, постојани сме,

  од овој свет не сме дел.

  Живот стои пред нас

  прекрасен, бескраен.