Префрли се на текстот

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

Select language македонски

 ПЕСНА 119

Да имаме силна вера!

Select an Audio Recording
Да имаме силна вера!
ИЗГЛЕД
Text
Image

(Евреите 10:38, 39)

 1. 1. Со векови праќал пророци Бог

  да пренесат што кажал тој.

  А денес за сѐ што кажува тој

  го користи Синот свој.

  (РЕФРЕН)

  Каква вера има кај нас?

  Дали цврста, вистинска е?

  Да покажеме секој ден

  со дела каква вера имаме.

 2. 2. Го слушаме Исус, водачот наш,

  ја шириме добрата вест.

  За надежта која Бог ни ја дал

  ќе слушне целиот свет.

  (РЕФРЕН)

  Каква вера има кај нас?

  Дали цврста, вистинска е?

  Да покажеме секој ден

  со дела каква вера имаме.

 3. 3. Нам верата цврста котва ни е,

  совладани не сме од страв.

  Довербата ќе ја награди Бог,

  се ближи нашиот спас.

  (РЕФРЕН)

  Каква вера има кај нас?

  Дали цврста, вистинска е?

  Да покажеме секој ден

  со дела каква вера имаме.