Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

СОДРЖИНА

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 110

Радоста што ни ја дава Јехова

Select an Audio Recording
Радоста што ни ја дава Јехова

(Неемија 8:10)

 1. 1. Знакот на Исус секаде се гледа.

  Царството веќе владее.

  Главата горе, времето се ближи,

  новиот свет на прагот е!

  (РЕФРЕН)

  Јехова ни дава таква радост

  што сила е за сите нас!

  И прекрасна надеж тој ни подарил,

  да му пееме на сиот глас.

  Јехова ни дава таква радост

  што сила е за сите нас!

  Од срце, на сите да им кажеме

  дека само тој е Бог и Цар.

 2. 2. Нашиот сакан Бог е наша надеж.

  Немаме страв, тој силен е.

  Радосна песна громко нека ечи,

  славен Јехова нека е!

  (РЕФРЕН)

  Јехова ни дава таква радост

  што сила е за сите нас!

  И прекрасна надеж тој ни подарил,

  да му пееме на сиот глас.

  Јехова ни дава таква радост

  што сила е за сите нас!

  Од срце, на сите да им кажеме

  дека само тој е Бог и Цар.