Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Пеј му од срце на Јехова

 ПЕСНА 109

Да се сакаме силно и од срце!

Select an Audio Recording
Да се сакаме силно и од срце!
ИЗГЛЕД
Text
Image

(1. Петрово 1:22)

 1. 1. Кога љубов гори во нас

  длабока, чиста, искрена,

  радост Јехова чувствува,

  слични на него сме.

  Мили ни се браќата нам,

  блиски сме ко пријатели,

  едни кон други грижливи,

  добри, несебични.

  Кој е верен пријател

  велат маката покажува.

  Еден покрај друг да сме

  кога тешко време е.

  Исус пример прекрасен е

  како се сака вистински,

  колку се важни чувствата

  што извираат од нас,

  што Јехова ни ги дал.